en iyi rulet siteleri

Yeni Yaşam Gazetesi Çalışanı Yusuf Ziya Şahinkaya’ya polis engeli ve darp/ Haber arşivleri

Urfa’da basın emekçisi Şahinkaya sivil polisler tarafından darp edildi

Yeni Yaşam gazetesinde dağıtımcı olarak çalışan Yusuf Ziya Şahinkaya, sivil polisler tarafından darp edildi

Urfa’da, Yeni Yaşam gazetesinde gazete dağıtımcısı olan görev yapan basın emekçisi Yusuf Ziya Şahinkaya’yı durduran polisler, etkisiz hale getirdikleri Şahinkaya’ya. Darp edildikten sonra metruk bir binanın altına atılan Şahinkaya ölüme itildi.

Günlük dağıtım görevini yerine getirdikten sonra elinde az sayıda kalan gazeteler ile birlikte sivil polislerin takibi sonucu kimsenin olmadığı bir sokaktan geçerken önce sözlü daha sonra fiziki şiddete maruz kaldığını ifade eden Şahinkaya daha önce de defalarca sivil ve resmi polislerin baskı ve tehditlerine maruz kaldığını ifade ederek basın emekçilerine yapılan bu zulmün artık son bulması gerektiğini, Türkiye’nin demokrasi ve insan hakları ölçütünde artık Afganistan’dan bir farkının kalmadığını söyledi.
Meslektaşlarımız tehdit altında
Özellikle Kürt medyası için çalışan basın emekçilerinin Türkiye’de can güvenliklerinin kalmadığını sürekli tehdit edilip cezaevlerine haksız ve hukuki bir gerekçesi olmadan gönderilmesini şiddetle kınadığını belirtti.

Basın özgür olmalı
Demokratik bir toplumda yaşadığımız iddia ediliyor fakat iktidarın basına, sanatçılara, STK’lara, insan hakları kurumlarına, akademisyenlere, avukatlara, aktivistlere uygulamış olduğu anti demokratik muameleler demokrasinin hiçbir yerinde yer almamaktadır. Bizler özgür olmalıyız, özgür hissetmeliyiz; toplumu şekillendiren var eden tüm bu alanlar özgür olmalı ancak öyle iyi bir gelecek hayali kurabiliriz ifadelerini kullandı.