en iyi rulet siteleri
Uluslararası İmralı Barış Delegasyonu İstanbul’da
  • Rojev
  • Güncel
  • Uluslararası İmralı Barış Delegasyonu İstanbul’da

Uluslararası İmralı Barış Delegasyonu İstanbul’da

İstanbul’a gelen Uluslararası İmralı Barış Delegasyonu, 11-12 Mayıs tarihlerinde tecride ve ülkedeki gelişmelere dair birçok kurumu ziyaret edecek.

ABONE OL
Mayıs 11, 2023 06:00
Uluslararası İmralı Barış Delegasyonu İstanbul’da
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – İstanbul’a gelen Uluslararası İmralı Barış Delegasyonu, 11-12 Mayıs tarihlerinde tecride ve ülkedeki gelişmelere dair birçok kurumu ziyaret edecek. 
 
Uluslararası komployla 15 Şubat 1999 tarihinde Türkiye’ye getirilerek İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’ne konulan PKK Lideri Abdullah Öcalan, 24 yıldır ağır tecrit koşullarında tutuluyor. 2015 sonrası ağırlaştırılan İmralı tecrit sistemi, gelinen aşamada haber alamama haline dönüştürüldü. 
 
Mutlak tecride karşı ulusal ve uluslararası arenadaki girişimler ise devlet ve hükümetin kayıtsızlığına rağmen devam ediyor. 
 
TECRİDE KARŞI ULUSLARARASI GİRİŞİMLER 
 
Siyasetçi, aydın, yazar, hukukçu ve gazetecilerin de aralarında bulunduğu 7 ülkeden 36 kişiden oluşan Tecride Karşı Uluslararası Delegasyon, 24-29 Ocak tarihlerinde İstanbul, Ankara ve Amed’de siyasi partiler, barolar ve sivil toplum örgütleriyle görüştü. Delegasyon, yaptığı görüşmelerin ardından İmralı tecridine dair rapor açıkladı.
 
ULUSLARARASI İMRALI BARIŞ DELEGASYONU 
 
Türkiye’ye gelen Uluslararası İmralı Barış Delegasyonu, İstanbul’da ziyaretler gerçekleştirecek. 11-12 Mayıs’ta kentte bulunacak heyet, birçok kurumu ziyaret ederek, İmralı tecridi ve ülkedeki gelişmelere dair toplantılar gerçekleştirecek.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.