en iyi rulet siteleri
‘Suriye’de 8,8 milyon kişi deprem mağduru’
  • Rojev
  • Dünya
  • ‘Suriye’de 8,8 milyon kişi deprem mağduru’

‘Suriye’de 8,8 milyon kişi deprem mağduru’

BM, 6 Şubat'taki depremlerden Suriye'de 8,8 milyon insanın etkilendiğini açıkladı.

ABONE OL
Şubat 19, 2023 13:34
‘Suriye’de 8,8 milyon kişi deprem mağduru’
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – BM, 6 Şubat’taki depremlerden Suriye’de 8,8 milyon insanın etkilendiğini açıkladı. 
 
Birleşmiş Milletler’e (BM) göre 6 Şubat’taki deprem felaketinden Suriye’de 8,8 milyon kişi etkilendi. BM Suriye Temsilci Yardımcısı Nejat Rochdi, twitter hesabında yaptığı paylaşımda, bu insanların çoğunun insani yardıma muhtaç olduğunu belirterek, “BM tüm Suriyelilere yardım etmek için daha fazlasını yapmaya kararlıdır” dedi.
 
BM Acil Yardım Koordinatörü Martin Griffiths bölgeye yaptığı ziyaret sırasında BM’nin silahlı grupların etkili olduğu bölgelerde yaşayan mağdurlara yardım edemediğini açıkladı. İnsan hakları gözlemcileri ayrıca BM’nin bürokratik engellerle karşılaştığını, savaştan zarar gören bölgenin bozuk yolları göz önünde bulundurulduğunda yardımların alışılagelmiş büyük tırlar yerine daha küçük araçlarla daha hızlı ulaşabileceğini ifade etti. 
 
Şu ana kadar BM yardımı taşıyan 140’tan fazla kamyonun Türkiye üzerinden,  9 binden fazla binanın tamamen ya da kısmen yıkıldığı isyancıların kontrolünde olan bölgelere gönderildiği bildirildi. BM’ye göre depremden etkilenen bölgelerde en acil ihtiyaç çadır.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.