en iyi rulet siteleri
Oluç: 28 Mayıs’ta gücümüzü bir kez daha göstereceğiz
  • Rojev
  • Güncel
  • Oluç: 28 Mayıs’ta gücümüzü bir kez daha göstereceğiz

Oluç: 28 Mayıs’ta gücümüzü bir kez daha göstereceğiz

Seçim çalışmaları kapsamında Denizli’de bir dizi ziyaret gerçekleştiren Yeşil Sol Parti Antalya Milletvekili Saruhan Oluç ve beraberindekiler, “Biz bu şekilde kazandık. 28 Mayıs’ta gücümüzü bir daha göstereceğiz” dedi.

ABONE OL
Mayıs 26, 2023 15:30
Oluç: 28 Mayıs’ta gücümüzü bir kez daha göstereceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DENİZLİ – Seçim çalışmaları kapsamında Denizli’de bir dizi ziyaret gerçekleştiren Yeşil Sol Parti Antalya Milletvekili Saruhan Oluç ve beraberindekiler, “Biz bu şekilde kazandık. 28 Mayıs’ta gücümüzü bir daha göstereceğiz” dedi.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Denizli İl Örgütü, ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Seçim çalışmaları kapsamında Yeşil Sol Parti Antalya Milletvekili Saruhan Oluç, Yeşil Sol Parti Colemerg Milletvekili Vezir Parlak ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Denizli İl Yöneticileri beraberlerindeki heyet, Denizli merkez ilçelerde dernek, esnaf ve aile ziyaretleri gerçekleştirdi. Heyet ziyaretlerde ikinci tur seçimlerinin önemine ve sandıkların korunmasına dair görüş alışverişlerinde bulunarak sandıklara gitme çağrısında bulundu.  Daha sonra heyet Denizli’nin Sarayköy ilçesinde bulunan Cumhuriyet Mahallesinde halk toplantısı gerçekleştirerek fikir alışverişinde bulundu.

Burada konuşan Yeşil Sol Parti Antalya Milletvekili Saruhan Oluç, 14 Mayıs seçimlerinde istedikleri hedeflere tam ulaşamadıklarını ancak 28 Mayıs seçimlerinden sonra yaşanan eksikliklere ilişkin halkın öneri ve görüşleri doğrultusunda özeleştiri sürecine gireceklerini söyledi.  Oluç, “Biz eleştiri özeleştiri kültürüyle bu günlere geldik. Eksiklerimizi yanlışlarımızı gözden geçireceğiz. Pazar günü yapılacak seçim için Eş Genel Başkanlarımız açıklama yaptı. Hem Yeşil Sol Parti hem de HDP olarak tutumumuzu açıkladık. Kılıçdaroğlu gelirse her şey güllük gülistanlık olacak diye bir şey yok. Biz bu sistemin değişmesi gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü tek adam rejimi her şeyi bildiğini düşünüyor. Ekonomistim diyor ama ekonominin durumu ortada. Dış politikada tek politikası Kürt düşmanlığı. Biz bunların değişmesi için sandığa gideceğiz” dedi.

’28 MAYIS’TA GÜCÜMÜZÜ GÖSTERECEĞİZ’

Pazar günü yapılacak seçimlerde Cumhurbaşkanlığı düzeyinde değişimi sağlayacaklarını söyleyen Oluç, değişimin olması ya da olmaması durumunda da mücadelelerini sürdüreceklerini ifade etti.  Oluç devamla, “Gücümüzü 14 Mayıs’ta gösterdik. Biz kendi gücümüze mücadelemize inanalım. Biz bu şekilde kazandık. 28 Mayıs’ta  bir daha gücümüzü göstereceğiz” diye konuştu.

 ‘OYUNLARINI BOŞA ÇIKARACAĞIZ’

Daha sonra söz alan Yeşil Sol Parti Colemerg Milletvekili Vezir Parlak da, 14 Mayıs’ta seçimlere giderek partilerine sahip çıkan yurttaşlara teşekkür ederek, “Hepiniz topraklarınızı bırakarak buralara geldiniz. Buralarda yaşamak gerçekten zor. Bizim üzerimizden ırkçılık yapıyorlar. Bu seçimde de gördük ki bu ırkçılık politikalarını sürdürüyorlar. Faşizme karşı başta Kürt halkı olmak üzere birleşmemiz gerekiyor.  Varlığımızı isteseler de istemeseler de kabul edecekler. Seçim öncesi başta sosyal medyada olmak üzere birçok yerde, ‘Yeşil Sol Parti seçimleri boykot ediyor’ gibi söylemler üretiyorlar. Ama halkımız buna kanmayacak kadar politiktir. Buradan bir kez daha herkesin 28 Mayıs’ta sandıklara gitmesi çağrısında bulunuyorum. Sandığa giderek bütün oyunlarını boşa çıkaracağız” diye belirtti.

Yapılan konuşmalarını ardından yurttaşlar öneri ve görüşlerini gelen heyet ile paylaştı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.