en iyi rulet siteleri
Mersin Seçim Güvenliği Platformu’ndan provokasyonlara tepki
  • Rojev
  • Güncel
  • Mersin Seçim Güvenliği Platformu’ndan provokasyonlara tepki

Mersin Seçim Güvenliği Platformu’ndan provokasyonlara tepki

Mersin Seçim Güvenliği Platformu, seçim provokasyonlarına tepki göstererek, yetkilileri kullandıkları kışkırtıcı dili terk etmeye ve saldırılar karşısında gerekli önlemleri almaya davet etti.

ABONE OL
Mayıs 8, 2023 18:30
Mersin Seçim Güvenliği Platformu’ndan provokasyonlara tepki
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MERSİN- Mersin Seçim Güvenliği Platformu, seçim provokasyonlarına tepki göstererek, yetkilileri kullandıkları kışkırtıcı dili terk etmeye ve saldırılar karşısında gerekli önlemleri almaya davet etti.

22 sendika ve sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu Mersin Seçim Güvenliği Platformu, yaklaşan 14 Mayıs seçimleriyle beraber, siyasi partilere yönelik giderek artan seçim provokasyonlarına tepki göstermek amacıyla basın toplantısı düzenledi.

‘SALDIRILAR TOPLUMDAKİ KAYGILARI ARTTIRIYOR’

Platform adına açıklamayı yapan Eğitim-Sen Şube Başkanı Mahmut Sümbül, seçim çalışmaları sürecinde yurt içi ve yurt dışında giderek artan saldırıların toplumdaki kaygıları arttırdığına işaret etti.    

Sümbül, meydana gelen saldırıları hatırlatarak, “Yakın zamanda Mersin’de “Kılıçdaroğlu Gönüllüleri” adlı bir grubun seçim çalışması sırasında saldırıya uğraması, Tarsus’ta Yeşil Sol Parti seçim aracına yönelik bıçaklı-sopalı saldırı girişimi ve Çay Mahallesinde Hüda-Par seçim çalışması sırasında yaratılmak istenen tehlikeli ve provoke edici silahlı saldırı ve sonrasına yapılan asılsız haberler bu kaygılarımızı daha da arttırmaktadır” diye belirtti. 

YETKİLİLERE ÇAĞRIDA BULUNULDU

Ayrıca İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzirom mitinginde uğradığı taşlı saldırıya da değinen Sümbül, saldırının hemen ardından iktidarın saldırıya ilişkin açıklamalarını kınadıklarını belirtti. Sümbül, yetkilileri kullandıkları ayrıştırıcı, kışkırtıcı dili terk etmeye ve saldırılara son verilmesi için gerekli önlemleri almaya davet etti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.