en iyi rulet siteleri
Mêrdîn’de gözaltına alınan 24 kişi serbest
  • Rojev
  • Güncel
  • Mêrdîn’de gözaltına alınan 24 kişi serbest

Mêrdîn’de gözaltına alınan 24 kişi serbest

Mêrdîn’de gözaltına alınan aralarında DİSK Genel İş Şube Başkanı’nın da olduğu 24 kişi ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

ABONE OL
Mayıs 24, 2023 16:30
Mêrdîn’de gözaltına alınan 24 kişi serbest
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MÊRDÎN – Mêrdîn’de gözaltına alınan aralarında DİSK Genel İş Şube Başkanı’nın da olduğu 24 kişi ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. 

Mêrdîn’de dün ve bugün yapılan ev baskınlarında gözaltına alınanların işlemleri tamamlandı. Dün aralarında HDP ve DBP’nin eski yöneticilerinin de olduğu isimlerin de aralarında olduğu 17 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar Jandarma Komutanlığı’ndaki işlemlerinin ardından peyderpey serbest bırakıldı. Gözaltına alınanların bir kısmına 2014 yılında katıldıkları siyasi faaliyetleri suçlama konusu olarak yönetildi. 

Öte yandan bugün sabah saatlerinde Kerboran’da (Dargeçit) yapılan ev baskınında gözaltına alınan Merve Oğuz ifade işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, DİSK Genel İş Mêrdîn Şube Başkanı Rahmi Güneş ile eşi Şükran Güneş, kardeşi Ali Güneş, Ali Güneş’in çocukları Dilbirin ve İsmail Güneş ile Mahmut Alğan’ın da Pınardere Karakol Komutanlığı’ndaki işlemleri tamamlandı. İfade işlemlerinin ardından Güneş ailesi de serbest bırakıldı. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.