en iyi rulet siteleri
MATUHAYDER’den GÖÇİZDER nöbetine ziyaret
  • Rojev
  • Güncel
  • MATUHAYDER’den GÖÇİZDER nöbetine ziyaret

MATUHAYDER’den GÖÇİZDER nöbetine ziyaret

GÖÇİZDER’in tutuklu yöneticileri için başlattığı nöbet eyleminde konuşan MAYUHAY-DER Eşbaşkanı Esin Çelik, hak savunucusu olan dernek yöneticilerinin serbest bırakılması çağrısında bulundu.

ABONE OL
Kasım 11, 2022 12:30
MATUHAYDER’den GÖÇİZDER nöbetine ziyaret
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – GÖÇİZDER’in tutuklu yöneticileri için başlattığı nöbet eyleminde konuşan MAYUHAY-DER Eşbaşkanı Esin Çelik, hak savunucusu olan dernek yöneticilerinin serbest bırakılması çağrısında bulundu. 
 
İstanbul’da dernek faaliyetleri gerekçesiyle 11 Haziran’da tutuklanan Göç İzleme Derneği’nin (GÖÇİZDER) eşbaşkanlarının da arlarında bulunduğu 16 üye ve yönetici için Şirinevler’deki dernek binasındaki başlatılan nöbet eylemi devam ediyor. Her hafta gerçekleştirilen nöbet eylemini bu hafta Marmara Tutuklu ve Hükümlü Aileler ile Dayanışma Derneği (MATUHAY-DER) ziyaret etti. 
 
‘OPERASYON HUKUKSUZ’
 
Nöbet eyleminde konuşan MATUHAY-DER Eşbaşkanı Esin Çelik, burada tutuklananların yerlerini doldurmak için bulunduklarını belirtti. Operasyonun hukuksuzca yapıldığını ifade eden Çelik, onlarla dayanışma içerisinde olacaklarını kaydetti. Çelik, “Kendi tüzüğü çerçevesinde çalışmalar yürüten ve yasal bir dernek olmasına rağmen yapılan operasyonla 16 yöneticisi tutuklandı. Tutuklanan yöneticilerin amacı hak savunuculuğuydu” ifadelerini yer verdi.
 
‘ARKADAŞLARIMIZI SERBEST BIRAKIN’
 
Hukuksuz tutuklamaların bir an önce son bulması gerektiğini dile getiren Çelik, onlar dönene kadar onların koltuklarını dolduracaklarını vurguladı. Çelik, “Arkadaşlarımızın serbest bırakılmasını, görevlerinin başlarına geri dönülmesini talep ediyoruz. Ve onlar tekrar aramıza dönene kadar onların boşalan koltuklarını doldurup onların bayraklarını taşımaya ve yere indirmeme sözünü veriyoruz” şeklinde konuştu.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.