en iyi rulet siteleri
İzmir’de yapı durum tespiti için başvurular başladı
  • Rojev
  • Güncel
  • İzmir’de yapı durum tespiti için başvurular başladı

İzmir’de yapı durum tespiti için başvurular başladı

Birinci derece deprem riski bulunan kentlerden İzmir'de, yapı durum tespitinin ücretsiz izlenmesi için başvurular başladı.

ABONE OL
Mart 1, 2023 10:30
İzmir’de yapı durum tespiti için başvurular başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İZMİR – Birinci derece deprem riski bulunan kentlerden İzmir’de, yapı durum tespitinin ücretsiz izlenmesi için başvurular başladı.  
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmirlilerin yaşadığı binaya dair fikir sahibi olmasını sağlamak için yapı durum tespiti başvuru sürecini başlattı. Bu hizmetten ruhsatlı yapı sahipleri ücretsiz olarak faydalanabilecek. Apartmanlar için oy birliğiyle yönetim kurulu kararı alınması halinde başvuru yapılabilecek. 
 
BAŞVURU ÇAĞRISI
 
İzmir Belediyesi Başkanı Başkan Tunç Soyer, “Bugünden itibaren İzmirliler depremle ilgili hızlı tarama hizmetinden yararlanmak için başvurabilir.  İlçeler ölçeğinde yapı envanteri çalışması yürütülüyor. Binanın sağlamlığı için kimlik kartları çıkarıyoruz. Bayraklı’da 31 bin 146 yapı incelendi. Bornova’da çalışmalara başladık. Ekipler, 62 bin yapının incelenmesi için çalışmalara yoğun şekilde devam ediyor. Her İzmirli afetplani.izmir.bel.tr adresi üzerinden başvurarak, depremle ilgili hızlı tarama hizmetinden yararlanabilir” çağrısında bulundu. 
 
YAPILAR ANALİZ EDİLECEK
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Banu Dayangaç da, şu açıklamada bulundu: “Bu çalışmada, binalar deprem güvenliği açısından değerlendirilecek. Yapının mevcut durumu, projesine uygun olup olmadığı incelenecek. Beton çekiç ve ultrason, röntgen cihazı gibi uygulamalar ile elde edilen sonuçlar analiz edilecek. Başvurulara göre, binanın yapısal durumu dikkate alınarak, ön inceleme sırası belirlenecek.” 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.