en iyi rulet siteleri
İmamoğlu hakkında yeni dava

İmamoğlu hakkında yeni dava

İçişleri Bakanlığı’nın ihbarı üzerine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında “ihaleye fesat karıştırma” suçlamasıyla yeni bir dava açıldı.

ABONE OL
Ocak 11, 2023 16:30
İmamoğlu hakkında yeni dava
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İSTANBUL – İçişleri Bakanlığı’nın ihbarı üzerine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında “ihaleye fesat karıştırma” suçlamasıyla yeni bir dava açıldı.

Beylikdüzü Belediyesi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Belediye Başkanı olduğu 29 Aralık 2015’de  Kültür Merkezleri’nde Personel Çalıştırılması ve Kültür Sanat Organizasyonları Hizmet Alım İşi ihalesine girdi. İçişleri Bakanlığı bu ihale ile ilgili inceleme başlattı. İçişleri Bakanlığı’nın ihbarı üzerine İmamoğlu hakkında “ihaleye fesat karıştırma” suçlamasıyla yeni bir dava açıldı.

İmamoğlu için hazırlanan iddianamede şunlara yer verildi: “Beylikdüzü Belediye Başkanlığı tarafından 2015/166031 ihale kayıt numarası yapılan Kültür Merkezlerinde Personel Çalıştırılması ve Kültür Sanat Organizasyonları Hizmet Alım İşi ihalesinde, şüphelilerin fikir ve eylem birliği içerisinde hareket etmek suretiyle ve ihale alıcısı E., şirketi lehine ancak kamu zararına neden olacak şekilde, ihaleye katılma yeterliğine veya koşullarına sahip olmayan kişilerin ihaleye katılmasını sağlamak ve teklif edilen malları, şartnamesinde belirtilen niteliklere sahip olmadığı halde, sahip olduğundan bahisle değerlendirmeye almak eylemlerinde bulunarak kamu kurumu statüsüne haiz Beylikdüzü Belediye Başkanlığı’nın 250.086,50-TL fazladan para ödemesine ve neticede 250.086,50-TL tutarında kamu zararına neden olan şüphelilerin üzerlerine atılı ihaleye fesat karıştırma suçunu işledikleri anlaşılmıştır.”

DAVA 15 HAZİRAN’DA

İmamoğlu ve 7 kişinin iddianamesi Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. İmamoğlu ve 7 kişinin “ihaleye fesat karıştırma” suçundan yargılanacakları dava 15 Haziran 2023’te Büyükçekmece Adliyesi’nde görülecek.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.