en iyi rulet siteleri
Foza Yusif: Boyun eğmeyeceğiz

Foza Yusif: Boyun eğmeyeceğiz

Türkiye’nin saldırılarını değerlendiren PYD Başkanlık Komitesi Üyesi Foza Yusif, hiçbir saldırıya boyun eğmeyeceklerini söyledi.

ABONE OL
Kasım 20, 2022 00:00
Foza Yusif: Boyun eğmeyeceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 HABER MERKEZİ – Türkiye’nin saldırılarını değerlendiren PYD Başkanlık Komitesi Üyesi Foza Yusif, hiçbir saldırıya boyun eğmeyeceklerini söyledi. 
 
Demokratik Birlik Partisi (PYD) Başkanlık Komitesi üyesi Foza Yusif, Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırılarını değerlendirdi. ANHA’ya değerlendirmelerde bulunan ve saldırılarına sert tepki gösteren Foza Yusif, “Tüm dünya bilsin ki bu tehditlere boyun eğmeyeceğiz ve kendimizi savunacağız. Şehitlerimizin, yaralılarımızın intikamını mutlaka alacağız” açıklamasında bulundu.
 
Türkiye’nin  “terörle mücadele” adı altında yaptığı saldırıların Suriye’nin toprak bütünlüğüne tehdit oluşturduğuna dikkat çeken Foza Yusif, “Türk devletinin Suriye’de dünyanın ve uluslararası güçlerin gözü önünde bölgelerimize vahşice saldırdığı, Kuzey ve Doğu Suriye’nin tüm bileşenleri ile Suriye’nin toprak bütünlüğünü hedef alan bu saldırıları kınıyoruz. Uluslararası güçlerin bu saldırılar karşısındaki sessizliğini de kınıyoruz. Bu saldırı, Türk devletinin halkımıza yönelik soykırım politikasının bir parçasıdır. Türk devletinin ilan ettiği sözde ‘terörle mücadele’ tüm Suriye için bir tehdittir” dedi.
 
BÖLGEYİ BOŞALTMAYI AMAÇLIYOR
 
Türk devletinin bölgeyi boşaltmayı amaçladığını ifade eden Foza Yusif, “Bölge bileşenleri arasında panik ve korku tohumları ekerek bölgeyi boşaltmak istiyor. Dolayısıyla Kuzey ve Doğu Suriye’nin tüm halkları bu imha politikasına karşı tavır almalı, topraklarına ve değerlerine bağlılıklarını ifade etmelidir. Halkımız tüm bileşenleriyle olağanüstü hal içinde güçlerinin yanında ve Özerk Yönetim’le birlikte olmalıdır. Tüm dünya bilsin ki bu tehditlere boyun eğmeyeceğiz ve kendimizi savunacağız. Şehitlerimizin, yaralılarımızın intikamını mutlaka alacağız” şeklinde konuştu.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.