en iyi rulet siteleri
Federe Kurdistan’da erkek şiddeti: 3 çocuk 1 kadın katledildi
  • Rojev
  • Güncel
  • Federe Kurdistan’da erkek şiddeti: 3 çocuk 1 kadın katledildi

Federe Kurdistan’da erkek şiddeti: 3 çocuk 1 kadın katledildi

NuJİNHA’nın Mayıs ayı şiddet çetelesine göre Federe Kurdistan Bölgesi’nde ı 3 çocuk bir kadın katledilirken, bir kadın ve bir çocuk şüpheli şekilde yaşamını yitirdi.

ABONE OL
Haziran 2, 2023 18:30
Federe Kurdistan’da erkek şiddeti: 3 çocuk 1 kadın katledildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ – NuJİNHA’nın Mayıs ayı şiddet çetelesine göre Federe Kurdistan Bölgesi’nde ı 3 çocuk bir kadın katledilirken, bir kadın ve bir çocuk şüpheli şekilde yaşamını yitirdi. 

Federe Kurdistan Bölgesi’nde kadına yönelik şiddet ve katletme olaylarında artış yaşandı. Artan şüpheli kadın ölümleri ise kayıtlara “intihar” olarak geçti. NuJINHA’nın basına yansıyan haberlerden derlediği şiddet çetelesine göre, Federe Kürdistan Bölgesi’nde Mayıs ayı içerisinde 3 çocuk bir kadın katledilirken, bir kadın ve bir çocuk şüpheli şekilde yaşamını yitirdi. Bir çocuk da ateşli silahla yaralandı.
 
NuJİNHA’nın Mayıs ayı şiddet çetelesi şöyle: 
 
“*8 Mayıs’ta Akra ilçesinde 26 yaşındaki kadın şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti. Yapılan soruşturmada abisinin silahından çıkan kurşunla yaşamını yitirdiği ortaya çıkarken, abisi ifadesinde silahını temizlerken kardeşini yanlışlıkla vurduğunu iddia etti.
 
* 10 Mayıs’ta Kerkük’de, bir erkek 7 yaşındaki kızını ateşli silahla vurarak ağır yaraladı.
 
* 11 Mayıs’ta Raperin ilçesinde 11 yaşındaki kız çocuğu nehre düşerek boğuldu. Çocuğun şüpheli ölümüne ilişkin 2 kişi tutuklandı.
 
* 17 Mayıs’ta Koya’da emekli bir peşmerge evli olduğu kadını ve iki kızını, esnaf komşusunu ateşli silahla katletti.
 
* 22 Mayıs’ta Garmian’da 14 yaşındaki kız çocuğu şüpheli şekilde hayatını kaybetti. “
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.