en iyi rulet siteleri
Dihê’de ‘iktidarı göndereceğiz’ mesajı
  • Rojev
  • Politika
  • Dihê’de ‘iktidarı göndereceğiz’ mesajı

Dihê’de ‘iktidarı göndereceğiz’ mesajı

Dihê'de Yeşil Sol Parti seçim bürosu açılışında konuşan siyasetçiler, 14 Mayıs'ta "iktidarı gönderme" mesajı verdi.

ABONE OL
Nisan 23, 2024 04:51
Dihê’de ‘iktidarı göndereceğiz’ mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
SÊRT – Dihê’de Yeşil Sol Parti seçim bürosu açılışında konuşan siyasetçiler, 14 Mayıs’ta “iktidarı gönderme” mesajı verdi. 
 
Yeşiller Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), Botan kentlerinde başlattığı seçim gezisini Sêrt’te sürdürüyor. Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Berdan Öztürk, Yeşil Sol Parti Eşsözcüsü İbrahim Akın, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz ile Emekçi Hareket Partisi (EHP) Genel Başkanı Hakan Öztürk’ün de aralarında olduğu heyet, Dihê (Eruh) ilçesinde seçim bürosu açılışına katıldı. İlçe binası önünde bir araya gelen partililer, bir süre halaya durduktan sonra seçim irtibat bürosunun önüne kadar yürüdü. 
 
‘REJİMDEN KURTULMALIYIZ’
 
Burada konuşan EHP Genel Başkanı Hakan Öztürk, kritik bir dönemden geçtiklerine işaret ederek, “Meclisin güçlü bir meclis olabilmesi için Kürt halkının güçlü temsil edilebilmesi gerekir. istanbulbahis kayıt olma Sendikaların güçlü temsil edilmesi gerekir. Güçlü bir Türkiye için Kürt ve Türk halklarının kardeşliği gerekir. Bu tek adam rejiminden kurtulmamız gerekir” dedi.
 
Yeşil Sol Parti Eşsözcüsü İbrahim Akın, tarihi bir seçimle karşı karşıya olduklarını ifade etti. Akın, “Tek adam rejiminin karşısında bu halk hiçbir zaman iradesini teslim etmedi. Onurlu duruşuyla geleceğini hiçbir zaman belirsizliğe sürüklemedi. Tarihinde çok darbe aldı, kayyımlar atandı ama asla onurunu teslim etmedi” dedi. “Bu ülkede sorun çok, bizim söyleyeceklerimiz de çok” diyen Akın, “Yeşil Sol Parti Türkiye’de yeni bir süreci de başlattı” diye vurguladı.  
 
Akın, 15 Mayıs’ta Türkiye’nin yeni bir sürece uyanacağını belirterek, “Kürtler birlikte yaşam istiyorlar ama bu iktidara asla teslim olmak istemiyorlar. Yalancı tek adam rejimini göndermek konusunda karar vermişler. Halkın iradesini gasp edenlere göstereceğiz. Birlikte yeni bir sürece başlayacağız. Bu parlamento bizim yeni yüzyılımızı kuracağımız parlamento olacak. Bunu başaracağız. Birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı. 
 
‘FAŞİST İKTİDARI GÖNDERECEĞİZ’
 
Saliha Aydeniz ise, Dihê’nin Kürt halkı ve mücadelesi için önemine dikkat çekti. Aydeniz, şunları söyledi: “Bu nedenle zulmü ve baskıyı burada artırıyorlar. Kürt halkı karşısında her zaman baskılarını artıracaklar. Kurdistan’da, devlete karşı 14 Mayıs’ı bizler Kurdistan’ın özgürlük günü yapacağız. Bu nedenle sokak sokak ev ev çalışmamızı sürdürmeliyiz. Birliğimizi ve ittifakımızı büyütmeliyiz. 14 Mayıs’ta bu faşist iktidarı göndereceğiz. Özgür Kurdistan, Demokratik Türkiye’yi kuracağız. 3 arkadaşımızı da Sêrt’ten Meclise göndereceğiz.”
 
Konuşmaların ardından seçim bürosu açılışı yapıldı. Açılışın ardından heyet, esnaf ziyareti yaptı. 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.