en iyi rulet siteleri
Depremzedeler için çamaşırhane kurdular

Depremzedeler için çamaşırhane kurdular

Kurulan konteynırda çalışmalarını sürdüren HDP Bazarcix İlçe Örgütü, konteynırın etrafına da depremzedelerin faydalanabileceği çamaşırhane kurdu.

ABONE OL
Mart 15, 2023 07:30
Depremzedeler için çamaşırhane kurdular
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MEREŞ – Kurulan konteynırda çalışmalarını sürdüren HDP Bazarcix İlçe Örgütü, konteynırın etrafına da depremzedelerin faydalanabileceği çamaşırhane kurdu. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bazarcix İlçe Örgütü binası depremde zarar görünce, partililer çalışmalarını yerine kurdukları konteynırda sürdürüyor. Aynı zamanda depremzede olan HDP’li yöneticiler, halkla birlikte yaralarını sarmaya çalışıyor. HDP’liler, ilçe örgütü konteynırının yanına Balavxanê ya Markazê (Pazarcık Çamaşırhanesi) adıyla bir çamaşırhane kurdu. Alana bir de kadın ve erkekler için iki ayrı tuvalet kuruldu. 
 
HDP Parti Meclis (PM) üyesi Beybun Aslan, depremzedelerin yaralarını sarabilmek, psikolojilerini onarabilmek adına her türlü desteği sürdüreceklerini kaydetti. Aslan, “İçtenlikle, samimice yapılan bir dayanışma oldu. Her hangi bir beklentimiz yok. Beklentimiz olmayınca halk bu samimiyeti, dayanışma ruhunu ve maneviyatı hissetti” dedi.  
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.