en iyi rulet siteleri
Çocuk istismarına ilişkin açılan dava 30 Ocak’a alındı
  • Rojev
  • Güncel
  • Çocuk istismarına ilişkin açılan dava 30 Ocak’a alındı

Çocuk istismarına ilişkin açılan dava 30 Ocak’a alındı

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını 6 yaşında "evlendirmesine" ilişkin açılan istismar davasının ilk duruşması 30 Ocak 2023’e alındı.

ABONE OL
Aralık 13, 2022 15:00
Çocuk istismarına ilişkin açılan dava 30 Ocak’a alındı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İSTANBUL – İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını 6 yaşında “evlendirmesine” ilişkin açılan istismar davasının ilk duruşması 30 Ocak 2023’e alındı.

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in, kızı H.K.G.’yi 6 yaşında 29 yaşındaki müridi Kadir İstekli ile “evlendirmesine” ilişkin iddianeme 9 Aralık’ta mahkeme tarafından kabul edildi. Bunun üzerine Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatma Gümüşel hakkında “zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı” suçundan 22 yıl 6 aya kadar, Kadir İstekli hakkında ise “zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı”  ve “cinsel saldırı” suçlarından 67 yıl 10 ay 15 güne kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

DURUŞMA 30 OCAK’A ALINDI

Anadolu 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ilk duruşma için 22 Mayıs 2023’e gün verilmiş, duruşmanın geç bir tarihe verilmesi tepki toplamıştı. Davanın ilk duruşma günü değişti ve duruşma 30 Ocak 2023’e alındı.

H.K.G.nin avukatı bugün mahkemeye başvurarak, tutuksuz sanıklar İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel hakkında tutuklama talep ederek, dosyaya da gizlilik kararı verilmesini istedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.