en iyi rulet siteleri
Aslı Yıldırım Geride Kalanlar isimli belgesel çekimlerine başladı
  • Rojev
  • Kültür Sanat
  • Aslı Yıldırım Geride Kalanlar isimli belgesel çekimlerine başladı

Aslı Yıldırım Geride Kalanlar isimli belgesel çekimlerine başladı

ABONE OL
Temmuz 14, 2022 20:47
Aslı Yıldırım Geride Kalanlar isimli belgesel çekimlerine başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zorunlu sebeplerden dolayı ailesini çocuklarını geride bırakıp göç etmek zorunda kalan babaları, anneleri ve geride bıraktıkları insanları konu alan belgesel çekimlerine başlanıldı.

Belgesele başlamama neden olan şey ÖZLÜ AİLESİ

Özlü ailesinin hikayesini duyduğumda ilgimi çekti ve araştırdım aileyle tanıştım ve daha sonra fark ettim ki böyle bir sürü aile var ve mağdur olan bir sürü çocuk var.

Genelde Avrupaya siyasi nedenlerden dolayı kaçıp sığınan ailelerden oluşuyor ve bir psikolog olarak bu konuyu derinlemesine işlemek istedim. 

Bugün sizlerin fikir sahibi olmanız için hazırladığım ön çalışmamı basın çalışanları için paylaşıyorum. Bu sunum teasarında Kemal ÖZLÜ ailesini işliyoruz bunun nedeni ise bunu yapmama onlar vesile oldu. Yusuf Güney ÖZLÜ en ufak çocuklarından ve onun üstünde çok duruyorum. Sizler bu mini belgeseli izlerken lütfen bu konunun hassaslığına önem verip öyle haber yapınız. Bu sanatsal bir çalışma dışında delil niteliği taşıyor ve gerektiğinde resmi mecralara sunulabilinir. 

Kemal Özlü şuan Belçika’da dört yıldır çocuklarına ulaşamıyor ve gurbette demokrasi savaşı vermektedir. Bir yönetmen olarak Belçika mülteci mahkemelerinin Kemal Özlü için gerekenin yapılıp yasal haklarına kavuşmasını çok isterim.

En az 10 karakter gerekli