en iyi rulet siteleri
Akşener’in çözümü Kürt depremzedelerin İstanbul’a göçertilmesi
  • Rojev
  • Güncel
  • Akşener’in çözümü Kürt depremzedelerin İstanbul’a göçertilmesi

Akşener’in çözümü Kürt depremzedelerin İstanbul’a göçertilmesi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kurdistan’daki 100 bin depremzedenin, deprem riskinin öngörüldüğü İstanbul’a yerleştirilmesini istedi.

ABONE OL
Şubat 20, 2023 15:00
Akşener’in çözümü Kürt depremzedelerin İstanbul’a göçertilmesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AMED- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kurdistan’daki 100 bin depremzedenin, deprem riskinin öngörüldüğü İstanbul’a yerleştirilmesini istedi.

Amed’te ziyaretlerde bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, en çok can kaybının yaşandığı Diyar Galeria Sitesi enkazı önünde açıklama yaptı. Yaşanan depremin büyüklüğüne dikkati çeken Akşener, ziyaretlerde bulunduğu deprem bölgelerinde edindiği izlenimleri anlattı. Amed’deki depremzedeleri ve deprem çadırlarında yaşayan çocukları ziyaret ettiğini belirten Akşener, depremzedelerin tablet eksikliğini gördüğünü söyledi.

İSTANBUL’A YERLEŞTİRİLMESİNİ ÖNERDİ

Depremzedelerin, binalardaki hasar tespit çalışmalarının doğru yapılması istediklerine dair izlenim ediğini ifade eden Akşener, depremzedelerin Kredi Yurtlar Kurumuna ait yurtlara yerleştirilmesini eleştirerek, bunun “aile mahremiyetine aykırı” olduğunu ve bu karardan derhal vazgeçilmesini istedi. Kürt depremzedelerin olası bir depremin öngörüldüğü İstanbul’a yerleştirilmesini öneren Akşener, “İstanbul’da Finans Merkezi diye bomboş bir yer var. 100 bin insanın çok güzel, birinci sınıf geçinebileceği, yaşayabileceği bir yer, derhal onu deprem bölgesinden tahliye edilen kardeşlerimizin yaşayabileceği bir alan haline getirilmelidir. Tekrar söylüyorum, yurtlarda kalamazlar. Olmaz, aile mahremiyetine uygun değildir” diye konuştu.

UZAKTAN EĞİTİM KARARINDAN VAZGEÇİLMESİNİ İSTEDİ

Deprem nedeniyle üniversitede uzaktan eğitim kararı alınmasını eleştiren Akşener, YÖK’ten kamu üniversitelerinin yanı sıra vakıf ve özel üniversitelerine yazı göndererek, yüz yüze eğitimin kesinlikle yapılamayacağını bildirdiğini dile getirerek, uygulama yönü ağırlıklı olan eğitim ve tıp gibi bölümlerde yaratacağı olumsuz etkilerine işaret etti. Akşener, uzaktan eğitim kararından derhal vazgeçilmesini istedi.

‘ATANMIŞLARDAN BIKTIK’

Akşener, YÖK’ün uzaktan eğitim kararı nedeniyle iktidara “atanmış ve seçilmiş” üzerinden belediyelere kayyım atamalarını üstü örtülü bir şekilde değinerek, şunları söyledi: “Bıktık seçilmişlerin karşısında atanmışların talimat vermesinden. Bıktık milletin iradesini hiçe sayan saygısız, kaba, nobran atanmışların tavır ve davranışlarından. Bu yanlış yoldan derhal vazgeçin.”

‘SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAK’

Deprem nedeniyle seçimin zamanında yapılıp yapılamayacağı yönündeki bir soruya Akşener, “Bence yapılacak” yanıtını verdi. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.