en iyi rulet siteleri
50 cansız bedenin çıkarıldığı binanın kolonları spor salonu için kesilmiş!
  • Rojev
  • Güncel
  • 50 cansız bedenin çıkarıldığı binanın kolonları spor salonu için kesilmiş!

50 cansız bedenin çıkarıldığı binanın kolonları spor salonu için kesilmiş!

Nurdağı Yavuz Selim Mahallesi’nde 50 kişinin yaşamını yitirmesine neden 7 katlı 4 bloklu yapının kolonlarının, bir yıl önce spor salonu için kesildiği öğrenildi.

ABONE OL
Kasım 23, 2023 00:11
50 cansız bedenin çıkarıldığı binanın kolonları spor salonu için kesilmiş!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
DÎLOK- Nurdağı Yavuz Selim Mahallesi’nde 50 kişinin yaşamını yitirmesine neden 7 katlı 4 bloklu yapının kolonlarının, bir yıl önce spor salonu için kesildiği öğrenildi.
 
Mereş’te meydana gelen depremlerin 9’uncu gününde, enkaz bölgesinde arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Birçok noktada çalışmalar durdurularak, enkaz kaldırma çalışmaları başlatıldı. Depremden en çok etkilenen bölgelerden olan Nurdağı’nda ise binlerce kişinin yaşamını yitirdiği tahmin ediliyor. Ancak ilçede Aslanlı Mahallesi’nin 3 noktası dışında arama kurtarma çalışmaları sonlandırıldı. AFAD gönüllüsü sağlık
çalışanın aktardıklarına göre; kentte 12 ile 15 bin kişinin hayatını kaybettiği tahmin ediliyor. Hala enkaz altında kalan onlarca kişi için ise arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.
 
ENKAZ ALTINDA BİR KİŞİ VAR
 
Sinop’tan gelen özel firma çalışanı bir gönüllü ise, 50 kişinin ölümüne neden olan 7 katlı 4 bloklu yapının kolonlarının bir yıl önce spor salonu için kesildiği bilgisini paylaştı. Gönüllü, “Depremden sonraki ikinci günde buraya geldik. Bu binada günlerdir arama yapıyoruz. Sağ çıkanlardan öğrendiklerimize göre; bu bina birkaç yıl önce yapılmış fakat geçen kralbet en güvenilir bahis siteleri yıl spor salonu için kolonları kesilmiş. Bu binadan 12 kişiyi sağ çıkardık, 50 kişinin ise cenazesini çıkarttık. 1 kişinin ise hala enkazda olduğu söyleniyor ama dün itibariyle bu alanda çalışmaları sonlandırdık. Enkazda kalan kişiye ne olacak bilmiyorum” şeklinde konuştu.
 
TAHLİYELER DEVAM EDİYOR 
 
İlçedeki hasarlı binalarda ise yurttaşlar eşyalarını tahliye etmeye devam ediyor. Neredeyse tamamı yıkılan binalara çıkan yurttaşların eşyalarını çıkarmaya çalıştığı görüldü. İlçede kalmak istemediklerini belirten yurttaşlar, ellerinde bir tek eşyalarının kaldığını ifade etti.
 
ÇADIR VE TUVALET SORUNU HALA ÇÖZÜLEMEDİ
 
Depremin üzerinden günler geçmesine rağmen ilçede çadır sorunu çözülmüş değil. İlçe merkezindeki birçok yurttaş kendi imkanlarıyla kurdukları çadırlarda kalırken, birçok yurttaş ise bankların etrafına çevirdikleri battaniyelerle barınma sorununu çözmeye çalışıyor. Kent merkezinde çözülemeyen bir diğer sorun ise tuvalet sorunu. Binlerce kişinin yaşadığı alana sadece kadınlar için 4, erkekler için de 4 olmak üzere 8 seyyar tuvalet yerleştirildi. 
 
MA / Berivan Kutlu 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.