22 OCAK 2023 GÜNDEMİ

22 OCAK 2023 GÜNDEMİ

ABONE OL
Ocak 22, 2023 06:00
22 OCAK 2023 GÜNDEMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
* İskenderun M Tipi Cezaevi’nde kalan Ferhat Demirbaş adlı tutuklu hakkında “Basit yaralama” iddiasıyla dava açıldı.  
 
* Ağır hasta tutuklu Gıyasettin Sevmiş’in serbest bırakılmamasına tepki gösteren eşi Sultan Sevmiş, “Ölüm döşeğine düşmesini mi bekliyorlar?” diye sordu.
 
* İmralı’da tecrit halinin sadece teknik ve hukuki bir duruma indirgenmemesi gerektiğinin altını çizen HDP Milletvekili Hişyar Özsoy, “Milyonlarca insan Abdullah Öcalan’ı merak ediyor” dedi. 
 
* Ekonomik kriz ve yüksek zamlar nedeniyle yurttaşlar, kırmızı ve tavuk etinin tadını unuturken, fiyatının ucuz olması nedeniyle Wan balığına yöneliyorlar.  
 
* Dêrahînê’de korucu Ç.B., 14 yaşındaki çocuğa cinsel tacizde bulundu ve şiddet uyguladı. Gözaltına alınan korucu, serbest bırakılırken, çocuğun ailesinin olayın üstünü kapatmaya çalıştığı belirtildi. 
 
* HDK’nin tüm toplumsal krizler için bir çözüm gücü olduğuna işaret ederen Yürütme Kurulu üyesi Sedat Şenoğlu, “Toplumsal güçleri HDK’de birleştirebiliriz. HDK’de bütün direnen güçlere yer var” dedi. 
 
* Eğitim Sen Genel Merkezi avukatı Bedia Boran Bulut, hakkında komisyon ya da mahkemece göreve iade kararı verilenlere yeniden güvenlik soruşturması yapıldığını söyledi. 
 
* 43 gün önce Moskova dönüşü İstanbul Havalimanı’nda kimliği belirsiz kişiler tarafından gözaltına alındıktan sonra kendisinden haber alınamayan Kimya Yüksek Mühendisi Fırat Aslan’ın Mardin TEM şubede olduğu ortaya çıktı. 
 
* Şenyaşar ailesinin Adalet Nöbeti 685’inci gününde devam edecek.
 
* Yevmiye ücretleri ve çalışma koşulları sebebiyle grevde olan inşaat işçileri, Amed Emek ve Demokrasi Platformu ile birlikte Şeyh Said Meydanı’nda açıklama gerçekleştirecek. (13.00)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.