en iyi rulet siteleri
1 HAZİRAN 2023 GÜNDEMİ

1 HAZİRAN 2023 GÜNDEMİ

1 HAZİRAN 2023 GÜNDEMİ

ABONE OL
Haziran 1, 2023 06:00
1 HAZİRAN 2023 GÜNDEMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 
* PKK Lideri Abdullah Öcalan’a dönük mutlak iletişimsizliğin son bulması için CPT’ye başvuran Asrın Hukuk Bürosu, acil bir şekilde sonuç alıcı tutum beklediklerini belirtti. 
 
* Gever’de ev baskınında yaşadığı polis şiddetini anlatan Mustafa Bor, bu durumun son 6 yılda sistematik hale geldiğini belirterek, “Hayati tehlikem var” dedi. 
 
* Asker gözetiminde 3 yıldır orman kıyımının yapıldığı Şirnex’te, kent valisinin projesi kapsamında fıstık fidesi dağıtılmaya başlandı. Duruma tepkili yurttaşlar, kıyımın durdurulmasını istedi. 
 
* Erdoğan’ın seçimlerde mutlak bir zafer kazanmadığını belirten siyaset bilimci Ahmet Murat Aytaç, “Muhalefet eşitlik ve özgürlük siyasetini güçlendirecek her türlü siyasi fırsatı değerlendirmeli” önerisinde bulundu.
 
* Tahliye edilen gazeteci Emrullah Acar, yaptıkları haberlerle suçlandıklarına işaret ederek, “Dışarıda tek bir Özgür Basın çalışanı dahi kalsa, gerçekler karanlıkta kalmayacak” dedi.
 
* Erdoğan’ın yargıya müdahalenin sürdürüleceğinin mesajını verdiğini belirten İzmir Baro Başkanı Sefa Yılmaz, “Cüppemizde ne ilik var ne de düğme. Korkmadan, çekinmeden mücadeleye devam edeceğiz” dedi. 
 
* Seçim sonrası devam eden zamlardan dert yanan Wanlılar, ekmek alamaz duruma geldiklerine işaret ederek, “Onlar yükseldikçe, ekonomi düşüyor” dedi. 
 
* Zorlu çalışma koşullarında geçimlerini sağlamak için göç yollarına düşen Çeri ailesi, ekonomik krizin etkilerini, “3 ayda biriktirdiğimiz parayla 9 ay geçinmeye çalışıyoruz” sözleriyle özetledi. 
 
* Semsûr’da deprem sonrası doktor bulamayan kanser hastası Elif Ruşen, tedavi için Dîlok’a gitmek zorunda kalıyor. 
 
* Şenyaşar ailesinin Adalet Nöbeti eylemi 801’inci gününde devam ediyor. 
 
* Tahliye edildiği gün yeniden tutuklanan Şadiye Manap hakkında açılan davanın duruşması Kocaeli 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. (10.00)
 
* HDP Sözcüsü Ebru Günay, partisinin yeniden yapılanma sürecine ve netleşen çalışma takvimine dair basın toplantısı düzenleyecek. (11.30) CANLI
 
* İHD Genel Başkanı Eren Keskin hakkında Deniz Poyraz davasıyla ilgili yaptığı paylaşımlardan kaynaklı açılan davanın 2’nci duruşması İzmir 18’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. (12.00)
 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.